Rynek usług kurierskich w Polsce

W dzisiejszych czasach już chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez kuriera. Rynek usług kurierskich w ostatnich latach bardzo się rozwinął. Dzięki temu każdy z nas ma ogromny wybór firmy kurierskiej, która często nawet w przeciągu 24 godzin jest w stanie dostarczyć naszą przesyłkę nawet na drugi koniec kraju. 

  aplikacja gls

 

 
Co mamy do wyboru?

 

Na polskim rynku możemy znaleźć bardzo dużo firm, które oferują usługi kurierskie. Wśród nich są te najbardziej popularne jak UPS, DHL czy DPD. Na tym jednak lista się nie kończy. Każdego dnia pojawia się nowa firma kurierska, która oferuje „najlepsze ceny i krótki czas oczekiwania na przesyłkę”. Co te wszystkie firmy oferują i jakie dają możliwości swoim Klientom? Warto prześledzić opisy działalności firm kurierskich, w których znaleźć można informacje dotyczące czasu oczekiwania na przesyłkę oraz cen, jakie są oferowane za poszczególne usługi. W większości opisów możemy dostrzec wiele podobieństw. Czas oczekiwania zmniejsza się proporcjonalnie do wysokości opłaty za taką usługę, każdy Klient dostają gwarancję najwyższej jakości usług oraz może być pewnym, że jego przesyłce nie stanie się najmniejsza krzywda. Mimo tych wielu podobieństw osoby często korzystające z usług kurierskich mają swoją jedną lub dwie zaufane firmy kurierskie, z którymi współpracują. Co więc wpływa na naszą decyzję związaną z dobrem kuriera?

 
Ranking usług kurierskich

 

Polski Instytut Badań Jakości to firma badawcza, która bada usługi dostępne w Polsce pod kątem jakości, jaka jest oferowana Klientowi. Badając usługi kurierskie, pod uwagę wzięto 4 kategorie: obsługa i komfort, jakość, czas realizacji i cena. Pod lupę wzięto 7 najpopularniejszych firm kurierskich w Polsce, między innymi DHL, DPD, Pocztex, UPS i kurier GLS. Co wyniknęło z tego badania? Okazało się, że UPS przoduje w kategoriach obsługi i komfortu oraz w jakości – paczki były w stanie nienaruszonym, a współpraca z kurierami odbywała się na najwyższym poziomie. W kategorii czas realizacji to DPD i DHL wyszły na prowadzenie. Podczas badania okazało się, że firma kurierska, oferująca najniższe ceny to InPost. W ogólnym rozliczeniu trzy najlepsze i najbardziej popularne firmy kurierskie w Polsce to DHL, InPost i UPS. 

 

A według Ciebie, która firma wykonująca usługi kurierskie jest najlepsza?

 

Close Menu